Cerebro tréning cégeknek

A tréningek célja, hogy a felszínes megoldások helyett, tartós változások jöjjenek létre. Igyekszem olyan tudáshátteret és módszertant átadni, amellyel a résztvevők maguk is tudnak boldogulni a hétköznapi életben. Ezáltal a változást ők maguk fogják generálni, mindentől függetlenül.

Két fő részre bontható a tréningek felépítése, tartalma. Az első, hogy a tudatosságra gyakorol hatást. Olyan önismereti gondolkodásmódot ad át, amely által a jelenlegi életben meglévő helyzetek – mint munkahelyi stressz, karrier kihívások, önbizalom problémák, kommunikációs nehézsége – más megvilágításba kerülnek. Az átadott információkat aztán mindig átültetésre kerülnek a gyakorlatba, ahol a résztvevő maga is megtapasztalja, hogyan működik a módszer és ő maga hogyan tudja működtetni.

motivációs előadások

Az önismereten keresztül kerül megközelítésre a manapság az üzleti életben és a magánéletben egyaránt kihívást jelentő témák, mint stresszkezelés, motiváció fenntartása, kommunikáció, konfrontáció kezelés, célok kitűzése és elérése, kiégés elkerülés- és feldolgozása, önbizalom erősítés.

Az önismerethez a kineziológia több ágának filozófiája szolgáltatja az alapot. A témákat holisztikus szemlélettel közelítjük meg, ami azt jelenti, hogy összefüggésben gondolkozunk. A programok is ennek megfelelően vannak felépítve. Az önismeret holisztikus szemléletének előnye, hogy ok-okozat között rámutatunk a kapcsolatra. Ez segíti a tudatos döntést, a képességet, hogy az ember a legjobbat hozza ki magából, jelentősen csökkenti a belső stresszt, a megfelelést, erősíti az önbizalmat, az empátiát, javítja az emberi kapcsolatokat.

Egy egyszerű példával élve a különböző stresszoldó technikák, ahogy a nevükben is benne van a már kialakult stresszt csökkentik, vagyis tüneti kezelésnek felel meg. Az önismereten keresztüli stresszkezeléssel az okot szüntetjük meg.

A tréningek további előnye, hogy a résztvevők önmagukat és egymást is jobban megismerik. Egy újfajta gondolkodást és technikákat sajátítanak el, amelyek gyakorlással könnyen beépíthetőek a hétköznapokba.

csapatépítő tréning

Egy, vagy akár több napos kaland a cégnek. A megszokottól eltérő megközelítést alkalmazva a programokkal, mozgással és igény szerint egyedi helyszínekkel. A csapatépítő tréningek során ötvöződik a kikapcsolódás és az önismeret.

Az önismeret kiemelt szerepet kap, mert az egyéni fejlődéssel erősödik a csapatkohézió és javul a belső kommunikáció is. Hiszen, ha jó eredményt akarunk elérni az egyén és a csapat könnyed együttműködése nélkülözhetetlen. A programok alkalmat teremtenek arra a résztvevőknek, hogy új megközelítésben lássák egymást és önmagukat a csapaton belül.

A kineziológia egyik erőssége, hogy az embert megtanítja összefüggésekben gondolkozni. Megmutatja, hogyan gyakorolunk – sokszor észrevétlenül – hatást a környezetünkre és mindezt fordítva is működik. Ezt felhasználva új összefüggésekbe helyezzük a csapaton belüli konfliktusokat, kihívásokat ezzel új megoldásokra rávezetve a csapattagokat.

Emellett a programok és akár maga a környezet is lehetőséget ad arra, hogy kiszakadva a hétköznapok megszokott ritmusából feltöltődjön a csapat. Fontos, hogy olyat adjunk, ahol a résztvevők úgy érzik, valami újjal gazdagodtak. A megkapó helyszínek, a feltöltődést kínáló programok könnyebben befogadhatóvá teszik azt az újfajta gondolkodásmódot, amelyet az önismereti tréningeken igyekszünk átadni.

A komfortzóna átlépés nem valamiféle kellemetlen kihívással párosul, hanem új, izgalmas, lelket feltöltő élményt ad.

Egyéni facilitálás

Az egyéni kihívások is a tudatosság tükrében kerülnek feltérképezésre. A cél, hogy a tudatosság szélesítésével az adott probléma kapcsán a résztvevő képes meglátni új megoldási lehetőségeket. A megoldáshoz hozzájárul a viselkedésminták, reakciók, attitűdök okainak megértése. Az ember egy teljesen új gondolkodásmódot sajátíthat el, mellyel saját maga érheti el, hogy tartósan csökken a belső stressz, nő az energiaszint és a koncentrációs képesség, kiegyensúlyozottabbá válnak a hétköznapok.

Az önismeret és a tudatosság egyik nagy lehetősége, hogy az ember egy teljesen új oldaláról ismerheti meg magát, annak minden pozitív értelmében. Könnyedén képessé válik arra, hogy kihozza önmagából és környezetéből is a legjobbat.

Mindamellett, hogy képessé válik önmagára másképp tekinteni, a környezetére is új szemmel nézz majd. Ennek eredményeképp hatékonyabbá válik a konfliktuskezelés, az önkifejezés, kevésbé jelent majd stresszt az együttműködés. Az emberi kapcsolatok sokkal kiegyensúlyozottabbá válnak.

Ez egy folyamat, melyhez időre és kitartásra van szükség. De a tréningek minden eszközt az egyén rendelkezésére bocsátanak, hogy a kellő kitartás megszülethessen a cél elérése érdekében. A kitartó munka eredménye, hogy az ember egyre inkább függetlennek érzi magát a külső hatásoktól. Ráérezz, hogy reakciói saját döntés eredménye. Ez pedig növeli a belső elégedettséget.

Az önismereti munka során a résztvevő megtanulja, hogyan irányítsa figyelmét a megoldásra a probléma helyett, illetve egyre inkább a „képes vagyok rá” érzéssel fog azonosulni, a képtelenség érzése helyett.

Ez egy olyan spirál, amely számos előnyös folyamatot indít be, és amely túlmutat az egyéni elégedettségen. A csapat egészére pozitív hatást képes gyakorolni, ha az egyénen belül a stresszt az elégedettség váltja fel.